توضیحات پروژه

طراحی مجتمع تجاری یا شاپینگ مال

طراحی مجتمع تجاری تفریحی ایران با 168 هزار متر مربع مساحت، در ضلع جنوب غربی تقاطع سعیدی و یافت آباد قرار گرفته است. این مجتمع شامل مجموعه ای از واحد های تجاری ، هایپرمارکت، سینما، شهربازی و سالن های غذا خوری می‌باشد. این مجموعه دارای 5 طبقه روی زمین و 4 طبقه زیر زمین است. طراحی این مجموعه به نحوی انجام گردیده که شخصیت و آرامش مناسبی به این چهار راه پر ازدحام و شلوغ می‌بخشد. انتخاب کاربری‌ های این مجموعه با توجه به رفع نیازهای تفریحی و تجاری شهر تهران و همچنین ساکنین محدوده یافت آباد انجام پذیرفته است. به دلیل رقابت بسیر زیاد در محدوده یافت آباد، این شاپینگ مال بزرگ برای رسیدن به بیشترین خریدار، تعدادی کاربری ها و عملکرد جذاب تفریحی در آن در نظر گرفته شده است.

فودکورت و رستوران

از جمله فعالیت های که امروزه جذابیت بسیاری بالایی برای مشتریان دارد فود کورت می‌باشد. فود کورد ها با توجه به تنوع غضایی که دارند، مشتریان بسیاری را به سوی خود جذب می‌نمایند. این مشتریان همچنین میتوانند جزو مشتریان بالقوه واحدهای تجاری داخل این مجتمع تجاری باشند.

 

 

شهربازی در شاپینگ مال

امروزه توجه به نیاز های کودکان در زمان خرید والدین و برطرف کردن علایق آنها در زمان خرید ، کمکی به خرید والدین می‌نماید همچنین جذابیت شاپینگ مال را در جذب مخاطب بالا می‌برد. در این مجتمع تجاری یک شهربازی ، در مقیاس متوسط طراحی گردید که نیاز مخاطبین را برآورده سازد.

 

پردیس سینمایی

برای این مجتمع تجاری، 3 سالن سینما، با رعایت تمام استانداردهای سالن های سینما، از جمله ضوابط تاسیسات، ضوابط معماری، ضوابط تعداد پارکینگ مورد نیاز، ضوابط سازه و بار زنده ای که باید تحمل نماید و … طراحی گردید. این سالن های سینما با توجه به محدودیت های مسحات های اختصاص پیدا کرده به سینما، سعی در حداکثر بهره‌وری فضایی در این فضا شده است.